Вести од месец Април, 2022

Алкалоид е нов суперлигаш!

Дебитантот во Првата лига, па пет кола до крајот обезбеди пласман во повисок ранг

Прочитај повеќе

ЕХФ ја поништи суспензијата на Марјан Начевски

Арбитражниот суд на ЕХФ, донесе одлука во корист на Марјан Начевски во спорот со РФМ

Прочитај повеќе

Озел во репрезентативна пензија

Јелиз Озел ја заврши репрезентативната кариера

Прочитај повеќе

Aлкалоид по заверка на Супер лига

Лидерот на Прва лига и првиот тим што обезбеди пласман во Супер лига, денеска гостува во Богданци

Прочитај повеќе

Божиќ-Павлетиќ од Битола оди за Франција

Хрватското крило потпиша договор со клуб од паришкото предградие

Прочитај повеќе