Вести од месец Април, 2022

Нов, подобар или само нашминкан ракомет?

Четири новитети во ракометот ќе има од следната сезона. Ќе го направат ли поубав за гледање или само ќе го преоблечат?

Прочитај повеќе

ЕХФ го укина правилото „гол на гости“

Ќе гледаме повеќе пенали во европските натпреварувања

Прочитај повеќе

Влеговме во убаво друштво, да останеме таму што подолго

ЕП е сериозен проект и сега кога сме дел од таа приказна, мораме да бидеме на ниво

Прочитај повеќе

Савевски: Добивме НАЈ-противници

За ривалите мож да зборуваме само со суперлативи

Прочитај повеќе

Атрактивно ЕП: Во Скопје доаѓаат Франција, Холандија и Романија

Супер тешка, но и многу атрактивна група во Скопје

Прочитај повеќе