Вести од месец Февруари, 2022

Руски клуб остана без познатиот тренер и четири играчи

Сергеј Бебешко и четири играчи од Белорусија го напуштија рускиот клуб Донски Козаци

Прочитај повеќе

ЕХФ стравува за своите (руски) спонзори

Војната во Украина и санкциите кон Русија можат да се пресликаат и на ракометните терени

Прочитај повеќе

Полска не сака да игра со Русија

Квалификации за ЕП Македонија/Словенија/Ц. Гора

Прочитај повеќе

Барса сигурна, се поизвесно е Вардар - Веспрем

Денеска ќе се комплетира 12 коло во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Вардар одново тече кон Веспрем

Денска се играат натпревари од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе