Вести од месец Јануари, 2022

Шпанија во полуфинале, Полска пропушти шанса за сензација

Шпанија предводена од Кањељас, Македа и Сармиенто ќе игра во полуфиналето на ЕП

Прочитај повеќе

Мечот ќе почне, а Полска уште чека резултати од тест

Веќе не е ни интересно, ни смешно. ЕП се претвори во пародија

Прочитај повеќе

Мега засилување за Шпанија

Негативен тест за некогашниот вардаров играч

Прочитај повеќе

Шведска нема да игра за петто место?!

Швеѓаните не би патувале за Будимпешта за да играат меч што нема значење

Прочитај повеќе

Хансен ги брка Лазаров и Сагосен

Кај Смитс отпадна од трката поради Ковид, но друго познато име сега е во игра

Прочитај повеќе