Вести од месец Јануари, 2022

Исланд јa збриша Црна Гора

Исланд вечерва ќе навива за Данска

Прочитај повеќе

Исланд посилен за Палмарсон, Елисон и Јонсон

Тројца капиталци се враќаат во тимот на Исланд по изолацијата

Прочитај повеќе

Царчев со С. Арабија ќе оди на СП

С. Арабија треба да ја одработи својата задача денеска со Узбекистан и да се пласира во полуфиналето на Азискиот шампионат, односно директно на СП Шведска и Полска 2023

Прочитај повеќе

Данска ќе се чува денеска со Франција

Добра вест за Французите, но не и за Исланѓаните

Прочитај повеќе

СКАНДИ ДРАМА: Шведска во полуфинале!

Сагосен и друштвото имаа пет гола предност на полувреме, три гола плус на пет минути до крајот

Прочитај повеќе