Вести од месец Јануари, 2022

Митревски: Не сме фаворити, но не сме ни аутсајдери

Романија, па Чешка. Тоа се двете препреки на Македонија кон нов настап на Светско првенство

Прочитај повеќе

Миркуловски: На двата баража сме 50-50

Македонија има тешки противници, но воедно и противници против кои можеме да играме и да се надеваме на пласман на СП

Прочитај повеќе

Прво Романија, па Чешка на патот до СП

Тежок ќе биде патот на Македонија до СП 2023

Прочитај повеќе

Во прв бараж против Романија

Патот на Македонија кон Светското првенство 2023

Прочитај повеќе

ЛШ повторно со 24 екипи?

Следниве месеци ќе се анализира и договара како ќе изгледа Лигата на шампионите од сезоната 2023/24

Прочитај повеќе