Вести од месец Октомври, 2022

Алборг го „врза“ најдобриот дефанзивец

Нов договор за еден од најголемите работници во тимот

Прочитај повеќе

Е. Пелистер без Кизиќ во Португалија

Младиот голман е повреден и нема да патува за Португалија

Прочитај повеќе

Нови термини за Македонија во Краков

Македонија нема да ги игра сите три средби во вечерниот термин од 20:30

Прочитај повеќе

Норвежанецот си оди од Сегед

Дојде како голема надеж, но работите не одеа според прогнозите

Прочитај повеќе

Слават Охрид и Кавадарци, добија важни дерби средби

Охрид го победи Бутел Скопје, а Тиквеш се реваншираше на Е Пелистер 2

Прочитај повеќе