Вести од месец Октомври, 2021

Вардар во Холандија по трето коло

Црвено-црните добија противник за третата рунда од ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

ЖРК Вардар од прв шешир чека противник

ЖРК Вардар денеска ќе го дознае противникот за третото коло од ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Си одат Ентрериос, Хајнефетер...

Официјализирани неколку звучни трансфери

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кога топката е кај Хансен, не трепкајте

Монпеље беше на една секунда да го прекине низот победи на ПСЖ. ПСЖ, пак, го има Микел Хансен

Прочитај повеќе

КОЛУМНА: Новиот ракомет има старо име - СИСТЕМ

Зошто ПСЖ и Веспрем не станаа шампиони досега? Како Парондо и Јиха за една година станаа европски прваци? Зошто секој што дојде во Вардар играше како шампион?

Прочитај повеќе