Вести од месец Октомври, 2021

Келце го збриша ПСЖ, бодови и за Сегед

Келце му држеше 60 минутен час по модерен ракомет на ПСЖ

Прочитај повеќе

Парондо ги собира вардарците во Мелзунген

Додека се чека на официјализирање на најавениот трансфер на Мораеш во Мелзунген, друг вардарец веќе пристигна кај Парондо

Прочитај повеќе

Кил без трета ѕвезда: Винцек не е во тимот!

Уште еден голем удар за Германците

Прочитај повеќе

Урош Брегар ја плати сметката на Крим во ЛШ

Словенечкиот шампион Крим, го смени тренерот

Прочитај повеќе

РАКОМЕТЕН ПРАЗНИК: Кил е во Скопје, Вардар спремен за борба и бодови

Денеска во Скопје гостува еден од најголемите во ракометната историја - Кил

Прочитај повеќе