Вести од месец Јуни, 2020

Заврши забраната за спортски натпревари

Од денеска повторно може да се играат натпревари

Прочитај повеќе

Охрид се раздели со Грузиецот

Охридскиот клуб и грузискиот ракометар не се договорија за обновување на соработката

Прочитај повеќе

И машкиот Фајнал Фор е под прашалник

Женскиот „Ф4“ е откажан, а никој не вели дека и машкиот нема да ја доживее истата судбина

Прочитај повеќе

Десет ракометарки на Вац позитивни на Ковид 19

На почетокот се изгледаше добро, но...

Прочитај повеќе

Крај за Булатовиќ, Корона Брашов се враќа во игра...

Одбрани вести од женскиот ракомет во Европа

Прочитај повеќе