Вести од месец Maj, 2020

„Јане Сандански“, треба да остане храм на Вардар

Вардар има договор за користење на салата „Јане Сандански“. Преговорите со играчот од Иран течат, а во план се и уште два бека

Прочитај повеќе

ВЕСТИ: Пасквал опериран, Дуле МВП...

Кратки вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

ЖРК Металург се отажа од играње во Европа

Автокоманда нема да гледа врвен европски ракомет сезонава

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Нов дил за Деревен, нова корона „жртва“ во Берлин

Серија на трансфери во Европа

Прочитај повеќе

Чупиќ никогаш не преговарал со Динамо

Динамо Букурешт настрада поради романските правила со странци

Прочитај повеќе