Вести од месец Maj, 2020

Тешеира потпиша за Металург, но се искомплицира

Се искомплицира трансферот на Бразилецот во Металург

Прочитај повеќе

„Скопските“ Португалци се качуваат на сцена

На мундијалот во Македонија неколку Португалци покажаа вонсериски квалитет. Идната сезона добиваат место во првите тимови

Прочитај повеќе

Алиловиќ продолжи договор со Пик Сегед

Хрватскиот голман, остана верен на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

ВЕСТИ: Разделба со играчот на векот, „егзодус“ во Рапид...

Кратки вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Т. Пролет го задржа Андоновски

Скопскиот тим го задржа најдобриот играч

Прочитај повеќе