Вести од месец Април, 2020

ЕХФ озакони: Сагосен со Кил, Македа со Веспрем во Келн

ЕХФ денеска ја озакони промената во трансфер политиката за корона сезоната

Прочитај повеќе

Македонија доби и женски ЕХФ Шампионат

Покрај машкиот ЕХФ Шампионат, Македонија следната година ќе организира и женски ЕХФ Шампионат

Прочитај повеќе

Kостески се врати во ППД Загреб

Македонскиот играч повторно на тренинзи со Загреб

Прочитај повеќе

ППД Загреб почна со тренинзи

ППД Загреб денеска се врати на групни тренинзи

Прочитај повеќе

Соиграч на Лазаров собра 300.000 евра!

Неочекуван голем успех на акцијата на францускиот голман

Прочитај повеќе