Вести од месец Април, 2020

Полска се жали во ЕХФ и бара вајлд карта од ИХФ

Полска побара вајлд карта за СП Египет 2021

Прочитај повеќе

Нов спонзор за Кил, Шпаркасе Арена го менува името

Кил доби нов спонзор

Прочитај повеќе

Косово со подобар клупски рејтинг од Србија

Српските медиуми ги вклучија алармите

Прочитај повеќе

Замената за Јотиќ доаѓа од Гепинген

Еурофарм Пелистер купи среден бек од Германија

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Висла на шопинг во Барса, менуваат во Франција, Шведска...

Полскиот вице-шампион купуваше во Барса. Избор на најинтересни трансфери минатава недела

Прочитај повеќе