Вести од месец Април, 2020

ИХФ „избегна“ дискусија за Вајлд Карта

Советот на ИХФ одржа состанок, но не на темата што сакаме да ја слушнеме

Прочитај повеќе

Камион усмрти шведски репрезентативец

Шведски репрезентативец загина во сообраќајна несреќа

Прочитај повеќе

Maндалиниќ си оди од Берлин

Големиот хрватски талент имаше слаба сезона меѓу „лисиците“

Прочитај повеќе

Четири продолжени договори во Еурофарм Пелистер

Битолчани не застануваат, продолжија договори со четири играчи

Прочитај повеќе

Еурофарм купуваше и од Вардар

Еурофарм откако купуваше од Металург, купи играч и од Вардар

Прочитај повеќе