Вести од месец Март, 2020

Душебаев: Да се игра „Ф8“ во Келн

Тренерот на Келце, Талант Душебаев предлага нов систем на играње на завршниот турнир годинаваТренерот на Келце, Талант Душебаев предлага нов систем на играње на завршниот турнир годинава

Прочитај повеќе

Украина одби да го прекине првенството

Не помина идејата на Мотор Запорожје предввреме да биде прогласен за првак

Прочитај повеќе

Штербик: Можеби го одиграв последниот меч!

Славниот голман не верува дека повторно ќе истрча на терен

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Жељко Бабиќ - Втор дел (не сака да зборува)

Жељко Бабиќ не сака да одговара на прашања на РТЛ, а мора

Прочитај повеќе

Барса го купи словенечкиот бисер

Најталентираниот Словенец ќе се кали во Блау Грана

Прочитај повеќе