Вести од месец Ноември, 2020

Е. Пелистер во замката на РНЛ

Битолчани решија да се надигруваат со РНЛ и беа надиграни

Прочитај повеќе

Флензбург нема да патува во Брест

Одложена пресметката меѓу Мешков Брест и Флензбург

Прочитај повеќе

Европска лига: Билтен на повреди и отсутни играчи

Денеска се игра редовно коло во Европската лига. Погледнете кои играчи денеска нема да бидат на терен

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Стартови за затвор, моменти што се паметат...

ВИДЕО: Селектирани моменти од ракометни натпревари

Прочитај повеќе

РНЛ има добри и лоши вести за Е. Пелистер

Германскиот РНЛ е третиот противник на Е. Пелистер сезонава

Прочитај повеќе