Вести од месец Ноември, 2020

Телефонски повици од Косово за данските играчи

Мечот Кадетен - ГОГ е под истрага, Данците објавија нови моменти

Прочитај повеќе

Келце без Карачиќ против Вардар!

Првиот плејмејкер на полскиот тим нема да биде на терен вечерва

Прочитај повеќе

Русија без најголемата ѕвезда на ЕП 2020

Најдобрата руска ракометарка нема да игра на ЕП Данска

Прочитај повеќе

Меч со тежина на опстанок играат Голден Арт КЛ7 и Радовиш

Голден Арт КЛ7 и Радовиш денеска играат меч тежок колку Плеј оф

Прочитај повеќе

Вардар во Келце бара рехабилитација за поразот во Скопје

Вечерва одново се среќаваат екипите на Келце и Вардар. Ова е нивна 12 пресметка во послдните 4,5 години

Прочитај повеќе