Вести од месец Ноември, 2020

Душебаев: Веспрем ни го вклучи алармот

Средбата што Веспрем ја загуби од Алборг го испирираше Келце да одигра на ниво

Прочитај повеќе

Вардар надигран и немоќен во Полска

Вардар вечерва немаше шанса на теренот на Келце

Прочитај повеќе

Големи бодови за Голден Арт КЛ7

Во директна битка за пласман во Плеј Оф, КЛ7 подобар од Радовиш

Прочитај повеќе

Видерер сака пак да биде претседател

Австрискиот шеф на ракометот, извесно ќе биде на чело на ЕХФ и во следните четири години

Прочитај повеќе

ЛШ БИЛТЕН: Веспрем без Манасков, Нант без Лазаров

Преглед на отсутни играчи за денешните натпревари од ЛШ

Прочитај повеќе