Вести од месец Ноември, 2020

Лазаров позитивен, одложен мечот на Нант

Двајца ракометари на Нант се позитивни, еден од нив е капитенот на македонската репрезентација

Прочитај повеќе

Европска лига: Кои играчи го пропуштаат денешното коло

Денеска се играат натпревари од Европска лига. Како изгледаат тимовите во пресрет на денешните пресметки

Прочитај повеќе

Е. Пелистер без Ојлески против Кадетен

Битолчани денеска на мегдан со Кадетен Шафхаузен

Прочитај повеќе

Скубе го одби ПСЖ

Словенецот не сака да ризикува и ќе си остане во Данска

Прочитај повеќе

Сегед не може да оди во Норвешка

Норвежаните си ги гледаат своите закони и не се вознемируваат многу

Прочитај повеќе