Вести од месец Ноември, 2020

Европска лига: Добро минаа ривалите на Металург и Е. Пелистер

Одиграно третото коло од Европската лига

Прочитај повеќе

Охрид му нанесе домашен пораз на Т. Пролет

Охрид освои бодови на теренот на Т. Пролет

Прочитај повеќе

Пораз на Металург во голеадата во Леон

Висок пораз на Металург на меч на кој беа постигнати 73 погодоци

Прочитај повеќе

Потрошија плус шест, па поделија бодови

Е. Пелистер имаше плус шест на полувреме, но не победи

Прочитај повеќе

Лазаров позитивен, но без симптоми

Капитенот на македонската репрезентација е позитивен на Ковид 19

Прочитај повеќе