Вести од месец Ноември, 2020

Втор пораз на Вардар во ЛШ, Келце со целиот плен од Скопје

Вардар - Келце 29-33 (13-16)

Прочитај повеќе

Данска добива дрим тим, се враќа АГ Копенхаген

Данска одново ќе добие тим со мега буџет и полн со ѕвезди

Прочитај повеќе

Везенкоски пред потпис со Прилеп

Прилепчани ќе добијат големо засилување

Прочитај повеќе

IN MEMORIAM: Саше Ѓорѓески

Почина познат македонски ракометен судија и делегат

Прочитај повеќе

ФОТО: ЛШ добива ракометна „буба мара“

Нов дизајн на топките со кои ќе се игра следната сезона

Прочитај повеќе