Вести од месец Ноември, 2020

Тулуз и ПСЖ ги разменија плејмејкерите

Противникот на Металург го даде својот најдобар играч на противникот на Вардар. За возврат доби 20 годишен талент

Прочитај повеќе

Митревски го реши дербито со Спортинг

Македонскиот голман имаше нов импресивна партија

Прочитај повеќе

Томовски и Лудвигсхафен остануваат без сала

Нов проблем во тимот на македонскиот интернационалец

Прочитај повеќе

Ковид во групата на Металург: Чехов и Висла имаат позитивни

Ковид во Чехов и Плоцк. Одложен дуелот на Висла со Адемар

Прочитај повеќе

Куманово не се прослави во Лвов

Висок пораз на македонскиот тим на гостувањето во Украина

Прочитај повеќе