Вести од месец Ноември, 2020

Актуелно

Вардар во Келце бара рехабилитација за поразот во Скопје

Вечерва одново се среќаваат екипите на Келце и Вардар. Ова е нивна 12 пресметка во послдните 4,5 години

Прочитај повеќе

Русија без најголемата ѕвезда на ЕП 2020

Најдобрата руска ракометарка нема да игра на ЕП Данска

Прочитај повеќе

Меч со тежина на опстанок играат Голден Арт КЛ7 и Радовиш

Голден Арт КЛ7 и Радовиш денеска играат меч тежок колку Плеј оф

Прочитај повеќе

Е. Пелистер во замката на РНЛ

Битолчани решија да се надигруваат со РНЛ и беа надиграни

Прочитај повеќе

Флензбург нема да патува во Брест

Одложена пресметката меѓу Мешков Брест и Флензбург

Прочитај повеќе