Вести од месец Октомври, 2020

Трефилов заврши во болница

Легендарниот руски тренер е хоспитализиран

Прочитај повеќе

Серафимов излезе од изолација

Леворакиот бек на Металург го победи незгодниот вирус

Прочитај повеќе

Македонија би можела на СП Египет!

Македонија е блиску до пласман на СП Египет

Прочитај повеќе

Болен пораз на Е. Пелистер

Битолчани беа блиску до бод, па и два бода во Данска, на крајот останаа со празни раце

Прочитај повеќе

Виена го одложи Кадетскиот ЕХФ Шампионат во Македонија

ЕХФ Шампионатот што требаше да се одржи во Македонија во јануари е презакажан за во август

Прочитај повеќе