Вести од месец Октомври, 2020

ЖРК Металург е во изолација, има позитивни

Најмалку две ракометари и двајцата тренери се Ковид позитивни

Прочитај повеќе

Македонија во Цуг пред празни трибини

Швајцарија забрани публика на спортските натпревари

Прочитај повеќе

Манасков го разбуди Веспрем

Кил и Веспрем делеа бодови, Мотор среќно до победа во Словенија

Прочитај повеќе

ОБНОВЕНО: Одложуваат Белорусија, Франција...

Почнаа одложувања и на Квалификациските натпревари

Прочитај повеќе

Сегед ги обвини Мешков и ЕХФ за негрижа

Унгарците сметаат дека средбата со Мешков Брест не смеела да се одигра

Прочитај повеќе