Вести од месец Октомври, 2020

Актуелно

Тулуз без диригентот против Металург!

Супербрзиот Холанѓанин нема да игра вечерва против Металург

Прочитај повеќе

Червар се врати во ППД Загреб

Лино Червар има нова функција во ППД Загреб

Прочитај повеќе

ВЕСТИ: ЕХФ ждрепка, суспензии, откази...

Суспензии во Унгарија, проблем со обложување во Русија, тежок противник за Куманово во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Стрезовски е негативен, ЗРТМ продолжува со работа

Претседателот на ЗРТМ е Ковид негативен

Прочитај повеќе

Металург се запозна со салата во Тулуз

Металург вечерва го игра првиот натпревар од Лига Европа

Прочитај повеќе