Вести од месец Септември, 2019

Акамбре се враќа во Франција

Французинот ќе си оди од Мешков Брест на крајот на сезоната

Прочитај повеќе

Хансен и Сагосен ќе патуваат, но нема да играат

Две ѕвезди на парискиот клуб (ќе) паузираат поради повреда

Прочитај повеќе

Tабанге си најде клуб во Франција

Дресот на Пелистер го замени со дрес на француски клуб

Прочитај повеќе

Екс селектор на Русија ќе го води Спартак Москва

Втор тим од СЕХА лигата смени тренер неделава

Прочитај повеќе

ИХФ ги откри кандидатите за СП

ИХФ објави кои држави се кандидирале за домаќини на СП

Прочитај повеќе