Вести од месец Септември, 2019

Вардар (Ј) ги однесе бодовите со сирената

Непланирана нула за стружани

Прочитај повеќе

Kрај на маратонска репрезентативна кариера

Заврши 20 годишна репрезентативна кариера

Прочитај повеќе

Сениорите ќе тестираат со Турција и Грузија

Македонија ќе одигра четири контролни натпревари во неделата на ЕХФ во октомври

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Македонија, деби на Вујо, Келце, Пик Сегед...

Денеска се играат натпревари од Лигата на шампионите, квалификации за ЕП, Супер лига

Прочитај повеќе

Металург му нанесе прв пораз на Бутел

Гостите од Бутел имаа напад за реми, но не успеаја да погодат за бод во Автокоманда

Прочитај повеќе