Вести од месец Август, 2019

Актуелно

КАДЕТСКО СП: Нов шампион е Египет

Египет ја совлада Германија во големото финале на кадетското СП

Прочитај повеќе

Ол Стар тим на кадетското Светско првенство

Одредена идеалната постава на СП

Прочитај повеќе

Серафимов втор стрелец на СП

Мартин Серафимов е втор стрелец на СП

Прочитај повеќе

Бундеслигаш го мерка Талески

Македонскиот бек веројатно ќе ја смени средината

Прочитај повеќе

Kaдетско СП: Данска со оди дома со бронза

Данска го освои третото место на Светското првенство во Македонија

Прочитај повеќе