Вести од месец Јули, 2019

Котевски на кормилото на Металург 2

Игор Котевски следната сезона ќе кали играчи во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Хрватска и го сервираше златото на Франција

Франција е новиот светски јуниорски првак

Прочитај повеќе

Вардар купи голман од Струмица

Струмичанецот ќе има чест да тренира и работи со европскиот шампион

Прочитај повеќе

Кадетките со две победи се загреаја за ЕХФ Шампионат

Женската кадетска репрезентација по втор пат за два дена подобра од Бугарија

Прочитај повеќе

Кузмановски го задржа омилениот број

Македонскиот интернационалец ќе го носи истиот број од Металург и Работник

Прочитај повеќе