Вести од месец Јули, 2019

КАДЕТСКО СП: Три репрезентации стигнаа во Скопје

Македонија нема да биде првата репрезентација што ќе се чекира во Скопје

Прочитај повеќе

Танкоски со Металург на првиот тренинг

Металург го одржа првиот тренинг

Прочитај повеќе

ППД Загреб фрли око кон српскиот голман

Шампионот на Хрватска се загреа за голманот на Металопластика

Прочитај повеќе

Симовски одбра тим за ЕХФ Шампионатот

Селекторот Симе Симовски одбра тим со кој ќе настапи на ЕХФ Шампионатот во Италија

Прочитај повеќе

Миркуловски освои еден пехар

Вецлар е победник на С-Куп турнирот во Германија

Прочитај повеќе