Вести од месец Јули, 2019

Син Пелистер нема да види Чкембари на трибина

На битолските навивачи името, амблемот и клупските бои им се свети и непроменливи

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Нема кратење на списокот до последен момент

Сите играчи остануваат во составот на репрезентацијата до крајот на мундијалот

Прочитај повеќе

Како ќе изгледа битолската фузија?

Битолчани се спремаат за фузија, за конечно еден силен заеднички клуб

Прочитај повеќе

Словенецот си замина од Металург

По седум сезони во Автокоманда, Словенецот се пресели во Копер

Прочитај повеќе

РФМ ја исплати премијата за сениорите

РФМ ја исполни својата обврска, ракометарите ќе поделат 40.000 евра

Прочитај повеќе