Вести од месец Јули, 2019

Актуелно

Извиѓач пак испадна од СЕХА

БиХ одново нема претставник во меѓународната лига

Прочитај повеќе

Спортинг и Порто ја отвораат ЛШ во Македонија

Вардар и Работник од септември до декември ќе треба да одиграат по 20 натпревари

Прочитај повеќе

Полуфинале за Начевски и Божиновски

Младата судиска двојка од Македонија доби важен натпревар за судење

Прочитај повеќе

Сезоната им почна со повреди

Двајца ракометари место на подготовки, на операција

Прочитај повеќе

Од анонимец во Автокоманда до ѕвезда на Барса

Најголемиот летен трансфер го направи Барса, а играчот е добро познат и од скопските сали

Прочитај повеќе