Вести од месец Јуни, 2019

IN MEMORIAM: Ѓорѓи Огњеновски

Си замина култната личност на РК Пролет

Прочитај повеќе

Mеталург го доби спорот за Танкоски

Металург ќе го задржи централниот бек

Прочитај повеќе

Од клупата на Шведска, на клупата на Финска

Поранешен селектор на Шведска, ќе ја води селекцијата на Финска

Прочитај повеќе

Металург: Серафимов и Арсеновски не одат во Вардар

Металург нема да ги испрати репрезентативците во Вардар

Прочитај повеќе

Димитриоски потпиша за Вардар, следни Серафимов и Арсеновски?

Димитриоски е првиот македонски репрезентативец што направи трансфер во Вардар сезонава

Прочитај повеќе