Вести од месец Maj, 2019

Јуниор Кисела Вода на меч до Супер лига

Јуниор Кисела Вода го комплетираше триото екипи што се борат за двете места во Супер лигата

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Бутел во битка за Европа

Се смени расположението во Супер лигата по победата на Пелистер во Скопје

Прочитај повеќе

Келце е шампион на Полска

Висла Плоцк немаше шанси на реваншот

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Брејк на Спартак, ќе паднат ли Чеховски медведи?

Дојде ли време да паднат Чеховски Медведи?

Прочитај повеќе

Мотор ќе игра во СЕХА?

Украинците се пофалиле дека ќе играат во меѓународното натпреварување

Прочитај повеќе