Вести од месец Maj, 2019

Житњиков на операција

Русинот ги пропушта двете средби од квалификациите

Прочитај повеќе

Прво засилување за Металург (ВИДЕО)

Досега слушавме само за заминувања, време беше некој и да дојде во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Миличевиќ и Токиќ се поздравија со Металург

Уште двајца ракометари си заминуваат од „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Томовски потпиша за клуб од Бундес лига

Уште еден Македонец во Германија

Прочитај повеќе

Бутел обезбеди играње во ЕХФ Куп

Бутел ќе игра во ЕХФ Куп следната сезона

Прочитај повеќе