Вести од месец Maj, 2019

КАДЕТСКО СП: Македонија ги доби мундијалските противници

Познати противниците и патот по кој Македонија ќе оди кон 1/8 финалето на Светското кадетско првенство

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Ждрепка за мундијалот во Македонија (У19)

Денеска во 14:00 часот во Швајцарија, ќе се одржи ждрепката за Светското првенство Македонија (У19)

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Барса го врати германскиот супер талент

Барса го врати во Германија супер-талентот, Мешков го задржа шпанскиот тренер...

Прочитај повеќе

Некогаш беше дерби што го чекаше цела Европа!

Денеска играа Металург и Вардар... И некогаш играа Металург и Вардар

Прочитај повеќе

ОД ВТОР ВО ПРВ ТИМ: Нова генерација металурзи

Продолжува трансферот на играчи од втората во првата екипа на Металург

Прочитај повеќе