Вести од месец Март, 2019

Спартак Москва го отпушти тренерот

За две години не се ни доближија до Чеховски медведи

Прочитај повеќе

Се повреди замената за Ласло Наѓ, следи долга пауза

Веспрем ќе мора да бара нов десен бек за следната есен/зима

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА ПЛЕЈ ОФ: Во Ѓорче се играше за Пумба, Работнички чекор до Супер лига

Во Ѓорче Петров се играше за Пумба. Во дербито на колото и првенството, славеше Работнички

Прочитај повеќе

Kристина Неагу се договори со ЧСМ Букурешт

Следната недела ќе биде официјалната промоција

Прочитај повеќе

По 32 победи, падна и Флензбург

Рекордите на Кил останаа недостижни

Прочитај повеќе