Вести од месец Јануари, 2019

Крај на сезоната на Душебаев

Келце остана без двајца играчи. Се повредија на СП

Прочитај повеќе

Заврши француската авантура на Металург

Металург поразен од С. Рафаел на последниот контролен меч во Франција

Прочитај повеќе

Денеска битка за големото финале

Денеска се водат битки за влез во финале на СП

Прочитај повеќе

Заврши СП и за Начевски и Николов

Македонската судиска двојка заврши со настапот на СП

Прочитај повеќе

15.000 евра казна за Вардар

Транспарентот „Талант Петух“ чини 15.000 евра

Прочитај повеќе