Вести од месец Ноември, 2019

Словенците го менуваат селекторот Вујовиќ?

„Таен“ состанок на врвот на словенечката „звеза“ , без информација за дневен ред и одлука

Прочитај повеќе

Терзиќ чека збогум од Веспрем

Дефанзивецот од БиХ на лето ќе стане слободен играч

Прочитај повеќе

ВЕСТИ: Русија без знаме, име и химна на ОИ Токио!

Пакетче ракометни вести

Прочитај повеќе

Е. Работник без (нов) тренер против Бидасоа

Нема да има нов тренер за последниот меч од ЛШ, прашање е дали ќе има нов тренер до крајот на есенскиот дел од сезоната

Прочитај повеќе

Ангола ќе патува 40 часа и без одмор оди на првиот меч на СП

Финансиската криза им ги смени плановите

Прочитај повеќе