Вести од месец Ноември, 2019

(ВИДЕО) Лазаров од слободен удар го стиша Шамбери

Кирил Лазаров го стиша Шамбери

Прочитај повеќе

БУНДЕС ЛИГА: Порази на Томовски, Миркуловски, Талески

Бундес лига: Не беше добра вечер за македонските интернационалци во најсилната лига

Прочитај повеќе

Флензбург го задржа голманот Буриќ

Голманот од БиХ ги освои Германците од северот

Прочитај повеќе

Миркуловски си оди од Вецлар!

Македонскиот интернационалец ја игра последната сезона во дресот на бундеслигашот Вецлар

Прочитај повеќе

Нолевска дел од допинг аферата во Романија

Македонската репрезентативка е една од новите четири случаи во допинг аферата во Брашов

Прочитај повеќе