Вести од месец Октомври, 2019

Се скараа Горење и Марибор

Естонскиот бек е причината за спор меѓу двата словенечки клуба

Прочитај повеќе

Австрија виде мака, Вујо ја преслуша Србија

Србија без шанси со Словенците на Вујо, Австрија виде мака со Холандија

Прочитај повеќе

Онуфриенко е неизвесен за ЕП 2020

Најпознатиот украински играч во моментов, е неизвесен за настап на ЕП

Прочитај повеќе

Брестовац: Можат ли Талески и Кузмановски во иста постава?

Селекторот Данило Брестовац најави интересни промени и комбинации во нашиот состав

Прочитај повеќе

Гледајте денеска: Австрија ја затвора неделата на ЕХФ

Со трите денешни натпревари ќе биде комплетирана Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе