Вести од месец Октомври, 2019

Јуниорите по СП ќе одат во Летонија

Јуниорите на ЕХФ Шампионат ќе патуваат во Летонија

Прочитај повеќе

Машката репрезентација добива нов директор

РФМ и досегашниот директор се договорија да ја прекинат соработката

Прочитај повеќе

Познати противниците на македонските кадети за 2020!

Познат списокот на гости на Македонија за ЕХФ Шампионатот во 2020

Прочитај повеќе

Барса повторно купува од Келце

Словенечкото крило веќе се договорило со каталонскиот клуб

Прочитај повеќе

Крај на сезоната за двајца играчи на Келце

Полскиот џин ќе паузира девет, крилото уште најмалку три месеци

Прочитај повеќе