Вести од месец Септември, 2018

Оцвирк ќе го води Целје против Флензбург

не минаа ни 24 часа, а Целје веќе назначи нов тренер

Прочитај повеќе

Тамше не е веќе тренер на Целје!

Еден од најдобрите тренери во Европа во моментов, доби отказ

Прочитај повеќе

Мешков со младинскиот тим во СЕХА

Мешков Брест во четири дена имаше три натпревари на распоред, во СЕХА, во ЛШ и дерби во Белорусија

Прочитај повеќе

Вецлар го позајми голманот Мариновиќ

Вецлар најде замена за повредениот голман. Јане Цветковски повторно се враќа во У23 тимот

Прочитај повеќе

Приземјување за Раул и ѕвездите на ПСЖ

Не одиграа ни пет кола во Франција, а веќе направија еден „кикс“

Прочитај повеќе