Вести од месец Август, 2018

„Ракомет за секое дете “ спремно ја чека сезоната

Продолжува проектот ракометни школи на Кирил Лазаров

Прочитај повеќе

​Пет победи и еден пех за ЦЕМС

Новиот скопски клуб победи на сите пет контролни натпревари досега. Утре гостува во Богданци

Прочитај повеќе

СЕХА: Дебитантите први на терен

Денеска почнува осмата сезона во СЕХА Гаспром лигата

Прочитај повеќе

Ќерими не доаѓа, Миличевиќ уште е без лиценца

Проблеми за Металург. Нема да може да смета на летните засилувања

Прочитај повеќе

СУПЕР КУП: Шок за ѕвездениот ЧСМ, не успеа ниту македонската Констанца

Ѕвездениот ЧСМ Букурешт, сезоната ја почна со сензационален пораз

Прочитај повеќе