Вести од месец Август, 2018

Колумбија прави домови од отпад од пластика

Колумбија својот отпад од пластика го употребува како градежен материјал за изградба на домови за сиромашните

Прочитај повеќе

„Борис Трајковски“ ги затвора вратите за Металург?

Металург должи пари на „Борис Трајковски“ и ако не ги подмири во следниве десет дена, нема да може да ја користи салата

Прочитај повеќе

Вујо стартуваше со пораз во СЕХА

Разочарувачки старт на Вујовиќ во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

Skyscraper (2018)

Вториот најплатен актер во Холивуд во обид да ја спаси највисоката зграда во светот

Прочитај повеќе

Турингер ја претстави Саздовска

Македонската ракометарка се договори со германскиот шампион

Прочитај повеќе