Вести од месец Август, 2018

Лино тргна со пораз, Нексе подобар од Загреб

Черваровиот ППД Загреб поразен од Нексе во првото коло на СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

Пелистер ја повлече „четворката“ на Чурлевски

Никој повеќе нема да го носи дресот со број „четири“ во Пелистер

Прочитај повеќе

Финците го надиграа Бутел

Финскиот шампион го совлада Бутел Скопје во првото коло од Меморијалниот турнир во Битола

Прочитај повеќе

Колев со најмал буџет во Франција

Француската лига годинава е најскапата лига во женскиот ракомет

Прочитај повеќе

Целје и се одмаздува на јуниорската ѕвезда

Одбил да потпише нов договор и сега ниту игра, ниту го позајмуваат

Прочитај повеќе