Вести од месец Август, 2018

Гигу ја загуби капитенската лента

Л'Екип вели дека капитенската смена има поинаква позадина

Прочитај повеќе

Циндриќ го пропушта стартот на сезоната

Нема да игра на премиерата на полското првенство, а не е сигурен за настап ниту за стартот на ЛШ

Прочитај повеќе

Загреб го прибра Ќерими

ППД Загреб денеска објави дека потпишал договор со несуденото засилување на Металург

Прочитај повеќе

Бешикташ му барал на Вардар 300.000 евра

Вардар го барал египетскиот голман на Бешикташ, но добил одговор што го оладил трансферот

Прочитај повеќе

Олимпијакос го изненади Пелистер

Пелистер поразен од грчкиот тим во првото коло од меморијалниот турнир во Битола

Прочитај повеќе