Вести од месец Јули, 2018

Вардар ќе тренира во „Автокоманда“

Во „Јане Сандански“ ќе се одржи Б првенство во кошарка

Прочитај повеќе

Металург нема да го види Париз, Париз ќе ја види Автокоманда

Французинките двапати ќе гостуваат во Скопје

Прочитај повеќе

Колев продолжува во Урошевац

Македонскиот голман следната сезона ќе брани на Косово

Прочитај повеќе

Брестовац промовиран во тренер на Металург

Металург, конечно, доби нов тренер

Прочитај повеќе

Jагањац останува во Металург!

Пропаднаа преговорите за трансфер на хрватскиот бек од Металург во ППД Загреб

Прочитај повеќе